ADAM EPOX

RD - dřevostavby

Zaujalo Vás, že byste mohli mít rychlou a jednoduchou výstavbu z masivních šroubovaných dřevěných panelů? Nově se naše společnost zaměřuje na výstavbu montované dřevostavby, které se staví téměř za jakéhokoliv počasí.

Mezi největší výhody těchto staveb je levnější a rychlejší výstavba. Komu by se nelíbilo, aby doba montáže středně velkého rodinného domu o dvou podlažích trvala pouze pár dnů. Také máte více metrů čtverečních navíc, neboť obvodové zdi a příčky jsou užší. Další výhodou je, že dřevo má dobré tepelněizolační vlastnosti, je šetrné k životnímu prostředí, ekologičtější a lehčí.

DEKPANEL - MASIVNÍ DŘEVĚNÉ PANELY

"SKUTEČNÁ DŘEVOSTAVBA"

DEKPANEL je konstrukční systém dřevostaveb z masivních šroubovaných dřevěných panelů. Stavění za použití tohoto systému se stává neustále populárnějším. To především díky skvělým technickým parametrům (statickým, tepelně-technickým, akustickým, požárním), tak i díky rychlosti a jednoduchosti výstavby.

HLAVNÍ VÝHODY SYSTÉMU DEKPANEL

Rychlost výstavby

Díky přesnému opracování panelů na plošném CNC obráběcím centru je následná montáž na stavbě velmi rychlá. Doba montáže středně velkého rodinného domu o dvou podlažích trvá pouze pár dnů. Díky této výhodě dochází ke značné finanční úspoře oproti jiným dřevostavbám.

Navíc může celý dům jet na jednom autě i s krovem! Umístění na základovou desku probíhá za pomoci hydraulické ruky přímo z auta, popř. ve složitějším terénu za pomocí jeřábu.

Variabilita použití

DEKPANEL je určen zejména pro nosnou konstrukci stěn rodinných domů, ale je použitelný i pro vícepodlažní bytové domy a stavby občanské vybavenosti s vysokými nároky na statickou únosnost a požární odolnost.

Úspora vnitřního obytného prostoru

DEKPANEL má v porovnání se zděnými stěnami výrazně menší tloušťku. Při stejné zastavěné ploše má dům postavený z panelu větší využitelný vnitřní prostor. Průměrná úspora je cca 10m2-15m2, což je v podstatě jedna místnost navíc.

Vzduchotěsnost obálky budovy

Panely se vzduchotěsnou úpravou (označení F) jsou opatřeny speciální vzduchotěsných fólií, která je vložena mezi vrstvy prken při výrobě panelu. Díky tomu je folie chráněná před poškozením během manipulace a montáže. Reálná vzduchotěsnost konstrukce byla doposud ověřována na mnoha stavbách pasivních domů s vynikajícími výsledky. Samotný panel je DIFÚZNĚ OTEVŘENÝ, jestli bude celá stavba difúzně otevřená nebo uzavřená je už jen na Vás, rozhodnutí ovlivní zvolená skladba stěn a s tím související izolant.

Ekologické aspekty

DEKPANEL je vyráběn ze dřeva, které pochází převážně z českých lesů. Výroba panelů je koncipována s ohledem na maximalizaci využití vstupní surovin a minimalizaci odpadu. Při výrobě není používáno žádné lepidlo ani jiné chemické přípravky. Výhodou oproti konkurenčním systémům je fakt, že panely si nevyrábíme předem a následně neopracováváme, ale na CNC portálu jsou vykládávána přesně podle zadání, což šetří materiál a následně snižuje i cenu celého panelu.

Statická únosnost

Statická únosnost panelů byla testována ve zkušební laboratoři s výrobními výsledky. I při relativně malé tloušťce jsou masivní dřevěné panely DEKPANEL velmi únosné jak pro svislé, tak pro vodorovné zatížení. Architektům a projektantům tak poskytuje značnou volnost při tvorbě domu, kruhová okna nebo rohové okno bez sloupku? Není problém. Podívejte se, jak jsme testovali zatížení panelu a jeho pevnost.

Reference

  • Domek - detail
    Domek - detail
  • Domek - krov
    Domek - krov
  • Domek
    Domek